27. jaanuar 2015

Populaarne keskkonnaprogramm Prügi VaheTund alustab oma kolmandat hooaega Tartu- ja Jõgevamaal

2015. aasta jaanuaris stardib juba kolmandat hooaega keskkonnateemaline haridusprogramm Prügi VaheTund. Programm saab avalöögi 27. jaanuaril Puhja gümnaasiumis, järgnevad Jõgevamaa koolid. Juba praegu on projektiga ühinenud mitukümmend kooli ja see number kasvab iga nädalaga.

Teeme Ära! liikumisest väljakasvanud Prügi VaheTund on 5. klasside õpilastele suunatud keskkonnahariduslik programm. 2013. aastal kahe aktivisti Liisa Toompuu ja Kristiina Dreimanni poolt alustatu on nüüdseks kaasanud juba üle 200 kooli üle Eesti.

“Kuna eelnevate aastate programm sai nii head tagasisidet, on suur osa koole meid juba kolmandat korda tagasi kutsunud,” räägib Liisa Toompuu programmi jätkamisest. “Ka see aasta jätkame juba alustatud suunaga, kus meie koolitajad tutvustavad lastele keskkonnateadlikku mõtteviisi neile omases keeles,” lisas Toompuu.

Kui Eestist alguse saanud ülemaailmne prügikoristusaktsioon Let’s Do It! World kogub maailmas üha enam populaarsust, siis eestlaste seas tegeletakse koristamise asemel juba üha enam selle tekkimise ennetamisega. “Nii on programmigi valitud just uudishimulikud ja arenevad viiendikud, kes on sellises eas, kus nende käitumist on veel võimalik mõjutada. Need lapsed saavad olema eeskujuks ka vanematele põlvedele, loomaks üheskoos puhtamat ja paremat ühiskonda,” tõi Dreimann välja programmi sihtrühma kuuluvate õpilaste olulisuse.

Programmijuhi Toompuu sõnul on tänavune Prügi VaheTund mängulisem: “Eelkõige just selle poolest, et lapsed ise saavad pärast programmi läbimist jätkutegevusena luua erinevaid omanäolisi taaskasutusteemalisi lauamänge.”

Parimale lauamängule, mis vastab reeglitele ja on õpetlik ning kaasahaarav, paneb žürii välja 500 eurot, mille eest saab võitja valida endale ise sobiva auhinna.

Eelmise aasta võitjatega saate tutvuda siin http://www.teemeara.ee/prygivahetund/jatkutegevus/2014.

Kõikide osalevate koolidega saab tutvuda siin http://www.teemeara.ee/prygivahetund/osalevad-koolid.

Keskkonnaharidusprogramm Prügi VaheTund on 5. klassi õpilastele suunatud 45minutiline koolitund, kus koolitajad räägivad asjade tootmise ja tarbimise mõjust elu- ning looduskeskkonnale. Kogu programm on  üles ehitatud lastele huvitavas võtmes, sisaldades endas foto- kui ka videomaterjale ja andes lastele näpunäiteid ise midagi prügivähendamise vallas ära teha. Rohkem infot programmist, jätkutegevusest ja harivatest mängudest saab lugeda projekti kodulehelt http://www.teemeara.ee/prygivahetund.

Programm on positiivset tagasisidet saanud nii Teeme Ära! tegijatelt, globaalse ettevõtmise Let’s do it! World eestvedajatelt kui ka jätkutegevuses osalenud laste seast.

Projekti läbiviimist toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tootjavastutusorganisatsioon OÜ.