Eks ole juba vanasõnadest teada, mida üks talgupäev endaga kaasa tuua võib. Sellele vaatamata teeme tiiru peale olulisematele tähelepanekutele talgujuhi teekonnal talguteni. Soov on ju sama – korraldada taas üks õnnestunud talgupäev!
Kõrvemaal tegutsev turismiettevõtja ja loodusmatkade korraldaja Meelis Saar on üks neid, kes on sattunud ekstreemsete ilmaolude tõttu perega hädaolukorda. Järgnevalt räägib ta põgusalt, mida sellest kogemusest õppis.
Mida
saaksime oma
kogukonnas ära
teha,et Eesti Vabariigi
100. sünnipäeva
väärikalt
tähistada? Mida
võiksime ise
ära teha, et olla
loodusõnnetuseks
paremini
valmis?
Olgu meid peres ja kogukonnas vähem või rohkem, koos toimetada on alati mõnusam kui üksi, eriti talgupäeval. Mis talgud need ikka on, kui ennast ise hobusena adra ette rakendad ja siis ise endale adra tagant hoogu annad. Eks sedagi saab ju vahel tehtud, aga talgupäev on ajast aega olnud ikka koostegemise ja koosolemise päev – õlatunne tekib ühistest saavutustest. Innustagu see pisike peotäis eelmise aasta talgutegusid tänavusi talgujuhte eest vedama ja talgulisi kaasa tulema, sest nagu vanarahvas teadis öelda: „Kes tööd teeb, see rõõmu näeb.“
Soovitusi, kuidas käituda tormi, äikese, pakase, tuisu, üleujutuse jt looduse põhjustatud ohtlike ilmaolude korral, leiab Päästeameti kodulehelt.
Tänavusel talgupäeval võib lisaks traditsioonilisele talgusupile proovida ühiselt valmistada toite ka retseptide järgi, mis on spetsiaalselt koostatud kaua säilivatest toiduainetest. Maitsvat avastamist jagub kuhjaga!