Talgupäeva uudised

Täpsustatud andmetel osales tänavusel Teeme Ära talgupäeval vähemalt 52 650 talgulist

Talgujuhtide täpsustatud andmetel osales tänavusel Teeme Ära talgupäeval vähemalt 52 650 talgulist, mis moodustab Eesti elanikkonnast 4%. Maakondade arvestuses korraldati enim talguid Harjumaal ja Tallinnas, kus osales 475 talgul kokku 15 947 inimest. Elanike arvu järgi võttis kõige rohkem inimesi talgutest osa Saaremaal, kus osales 211 talgul 4172 inimest ehk 12,5% maakonna elanikest. Järgnesid Läänemaa 11,1% ja Hiiumaa 9%-ga maakonna elanikest.

Loe lisaks »

Teeme Ära talgupäev õnnestus hästi, osales vähemalt 50 358 talgulist

Üle-eestiline Teeme Ära talgupäev, mille raames korraldati tänavu rekordiline arv talguid, oli väga tegus ja lõppes edukalt. Päikseline ilm soodustas talgupäeval kaasalöömist – tänavu korraldati kokku 2130 talgut, millest õhtustel andmetel võttis osa vähemalt 50 358 inimest ehk 3,8% eestimaalastest. Teeme Ära talgupäeva meeskond tänab ja tunnustab kõiki talgujuhte ja talgulisi, kes otsustasid kodust välja tulla ja tegid oma talgutegudega tuhandeid kingitusi kogu Eestimaale! Päeva jooksul kogunenud vahetuid muljeid ja talguleide saab lugeda aadressil www.teemeara.ee/otse.

Loe lisaks »

Talgupäev käib täie hooga ja sujub tõrgeteta

Tänane Teeme Ära talgupäev käib täie hooga kõikjal üle Eesti ja on siiani sujunud tõrgeteta. Tartusse talgupäeva staapi laekunud info kohaselt on talgulisi tulnud paljudesse kohtadesse oodatust rohkem, täpsem ülevaade osalejate arvust maakondade kaupa selgub õhtul kella kuueks.
Vahetuid emotsioone otse talgupaikadest saab jälgida talguveebist aadressil www.teemeara.ee/otse.

Loe lisaks »

Teeme Ära talgupäeval osalevad täna kümned tuhanded eestimaalased

Täna tulevad kümned tuhanded inimesed Eestimaa erinevais paigus kodudest välja, et osaleda ühiselt Teeme Ära talgupäeval ning aidata kaasa kogukonna ja kodukandi elu edenemisele. Varahommikuse seisuga oli Teeme Ära kodulehele kirja pandud 2103 talgut, millest plaanib eelregistreerumise järgi osa võtta üle 26 000 eestimaalase. Kaasa lööma on oodatud kõik inimesed, ka need, kes pole end osalejana kirja pannud ja jätsid otsustamise tänasele hommikule – talgupäeva ilm tuleb hea ja talgujuhid ootavad abikäsi kõikjal!

Loe lisaks »

Teeme Ära meeskond ja XII noortepeo korraldajad lükkavad täna talgupäeva nädalale hoo sisse eeltalgutega Tallinna Lauluväljakul

Teeme Ära talgupäeva meeskond ning XII noorte laulu- ja tantsupeo „Mina jään“ korraldustoimkond lükkavad täna Tallinna Lauluväljakul peetavate eeltalgutega hoo sisse üle-eestilisele talgupäeva nädalale. Eeltalgutel riisutakse ja korrastatakse koos koolinoorte ja kollektiivide esindajatega lauluväljaku nõlva ning värvitakse suvise noortepeo rongkäigu ja väljaku kaunistuselemente. Teeme Ära talgupäev toimub sel laupäeval, 6. mail ning kolmapäeva hommikuse seisuga on talguveebi kirja pandud juba üle 2000 talgu rohkem kui 22 000 talgulisega.

Loe lisaks »

Tänasest saab hoo sisse Teeme Ära talgupäeval osalejatele talguhundi passide väljastamine

Kõik Teeme Ära talgupäeval osalevad inimesed, kes on registreerinud end talguveebis, saavad tänasest endale ametlikult talguhundi passi – talgupäeval kaasalöömist tähistava tunnuskirja, mis avab ühtlasi juurdepääsu talgupäeva partnerite eripakkumistele. Pühapäeva hommikuse seisuga oli talguveebi kirja pandud juba üle 1600 talgu rohkem kui 15 000 talgulisega. Kõik on jätkuvalt oodatud maikuu esimesel laupäeval, tänavu 6. mail peetaval üle-eestilisel Teeme Ära talgupäeval talguid korraldama või end talgulisena kirja panema aadressil www.teemeara.ee.

Loe lisaks »

Talguhuntidele on rongisõit poole hinnaga

29. aprillist 7. maini saavad Teeme Ära talgupäeval osalejad sõita rongiga poole hinnaga. Sooduspiletid on saadaval Elroni rongides talguhundi passi ja isikut tõendava dokumendi esitajatele.

Loe lisaks »

Eesti Loodushariduse Selts kutsub kõiki Teeme Ära talgutel allikaid hooldama

Eesti Loodushariduse Selts on ellu kutsunud algatuse „EV100 Kooliallikad“ ning innustab kooliõpilasi koos õpetajate ja vanematega korrastama tänavuse Teeme Ära talgupäeva raames oma kodukandi veeallikaid, et väärtustada allikaid ja hoida neid tulevastele põlvedele.

Loe lisaks »

Teeme Ära talgupäeva meeskond alustab reedel stardipakettide saatmist talgujuhtidele üle Eesti

Homsest alustab Teeme Ära talgupäeva meeskond stardipakettide saatmist talgujuhtidele, kes on praeguseks märkinud oma talgud talguveebi. Neljapäeva keskpäevase seisuga oli kirja pandud juba üle 800 talgu ning kõigile neile talgujuhtidele saadetakse pakid Itella SmartPOSTi kesklaost reedel järgemööda teele. Teeme Ära talgupäev toimub tänavu 6. mail ning kõik inimesed ja organisatsioonid on väga oodatud talguid eest vedama ja neil osalema.

Loe lisaks »

Teeme Ära meeskond ja XII noortepeo „Mina jään“ korraldajad kutsuvad noori talgutele

Teeme Ära talgupäeva meeskond kutsub koostöös XII noorte laulu- ja tantsupeo „Mina jään“ korraldustoimkonnaga kõiki noori koos õpetajate, juhendajate ja vanematega osalema 6. mail peetaval üle-eestilisel talgupäeval, et korrastada oma kodukandi väikesed ja suured laululavad ning tantsuplatsid. Ühine osalemine talgutel väärtustab seeläbi meie laulu- ja tantsutraditsioone ning aitab ühtlasi ette valmistada suvist noortepidu „Mina jään“ ja ka Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamist igas paigas üle Eestimaa.

Loe lisaks »

Eesti spordiorganisatsioonid panevad Teeme Ära maailmakoristusele õla alla ja kutsuvad inimesi ka talgupäevale

Täna, 21. märtsil allkirjastasid viis mõjukat Eesti spordi- ja terviseliikumisega seotud organisatsiooni hea tahte avalduse Teeme Ära rahvusvahelise Maailmakoristuspäeva toetuseks. Maailmakoristuspäev toimub 15. septembril 2018.

Loe lisaks »

Täna algab kümnes Teeme Ära talgukevad ja talgute kirjapanek 6. mai talgupäevaks

Talgupäeva meeskond annab täna Kultuurikatlas avalöögi tänavusele talgukevadele, juba kümnendale Teeme Ära egiidi all toimuvale üle-eestilisele algatusele, mille eesmärgiks on suurendada ühiskonna sidusust ja kogukonna turvalisust ning aidata kaasa elu edenemisele Eestimaal. Kõik inimesed, vabaühendused, ettevõtted ja organisatsioonid saavad tänasest oma talguid üles märkida talguveebis aadressil www.teemeara.ee, et kutsuda eestimaalasi osalema maikuu esimesel laupäeval, 6. mail peetaval talgupäeval.

Loe lisaks »

2016: Täpsustunud andmetel võttis Teeme Ära talgupäevast osa vähemalt 44 372 inimest

Tänavusel Teeme Ära talgupäeval osales talgujuhtide täpsustatud andmetel 1986 talgul vähemalt 44 372 inimest, mis moodustab Eesti elanikkonnast 3,4%. Maakondadest korraldati enim talguid Harjumaal ja Tallinnas, kus lõi 455 talgul kaasa 13 116 inimest. Elanike arvu järgi osales kõige rohkem inimesi Saaremaal, kus 191 talgust võttis osa 12,3% maakonna elanikest. Tänavu hakkasid saarlastele kandadele astuma hiidlased – Hiiumaal osales talgutel ligi 9% maakonna elanikest.

Loe lisaks »