Puudutuse aja laulu- ja tantsupeo tuleteekond ootab talgulisi 10. aprill

Eesti Laulu- ja Tantsupeo sihtasutus ning Teeme Ära talgupäeva meeskond kutsuvad kõiki üles 3. mai talgupäeval korrastama kõikjal Eestis kultuuriloolisi paiku, mis on seotud tänavuse peotule teekonnaga või laulu- ja tantsupeo traditsioonidega laiemalt.Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum kinnitas, et koostöös Teeme Ära talgupäeva meeskonnaga tekkis mõte innustada inimesi korrastama just neid kultuuriloolisi paiku, mis on seotud Eesti laulu- ja tantsupeo traditsioonidega. “Talgupäev ning laulu- ja tantsupidu kannavad samu väärtusi, annavad elurõõmu ja tugevdavad õlatunnet ning kutsuvad inimesi aktiivselt kaasa lööma ning panustama oma kodukoha ja ühiskonna heaks,” rääkis Weidebaum.

Maikuu esimene laupäev, 3. mai on Weidebaumi sõnul laulu- ja tantsukollektiividele hea vahepeatus teel suvisele suursündmusele, et ühiselt käed külge panna ning peo õnnestumisele kaasa aidata. Laulu- ja tantsukollektiivid on oodatud neid talguid nii eest vedama kui ka aktiivselt osalema.

“Tuleteekonna ettevalmistamine ja kultuuriväärtuslike paikade korrastamine üle Eesti sobib väga hästi talgupäeva tegemistesse, pakkudes võimaluse teha lähemat tutvust tänavuse peo teemadega – puudutada aega ja kogeda sügavat hingepuudutust,” lisas Weidebaum.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüüri sõnul saab talgud kanda üle-eestilisele talgukaardile Teeme Ära veebilehel, sealjuures võiks korraldajad registreerumisel kasutada märksõna “Puudutuse aeg”. “Laulu- ja tantsupeoliste teada-tuntud koostegemise tahe aitavad mitmeid maakondi läbiva tuleteekonna muuta veelgi kaunimaks ning anda oma panuse Eestimaa kultuurilooliste paikade heaks,” kinnitas Tüür.

Teeme Ära talgupäevaks saab iga kogukond ise otsustada oma talgutööd ja tegemised. Kõik inimesed ja organisatsioonid üle Eesti on oodatud talguveebis aadressil www.teemeara.ee kirja panema kavandatavaid talguid ning kutsuma teisi aktiivselt osalema.  Praeguseks on talgupäeva lehel registreeritud juba ligi tuhat talgut.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik, seal hulgas Vabaühenduste Liit EMSL, SA Domus Dorpatensis, Eesti Muinsuskaitse Ümarlaud jpt. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Itella Smartpost, Nordic Hotel Forum, Pakendikeskus, Tamrex, Vizeum, Coca-Cola HBC Eesti, EMT jt.

XXVI laulu- ja XIX tantsupidu “Aja puudutus. Puudutuse aeg” toimub Tallinnas 4.-6. juulil. Suvise laulu- ja tantsupeo Tuletulemise rattateekond algab 15. juunil Tartust ning kulgeb jalgratastel läbi Tartumaa, Jõgevamaa, Ida- ja Lääne-Virumaa, Järvamaa, Raplamaa ning Harjumaa Tallinnasse. Ligikaudu 1000-kilomeetrisel teekonnal liigub peotuli külast külla ja käest kätte kohalike kooride, tantsurühmade ja orkestrite teatesõiduna. Tänavuse laulupeo kunstiline juht on Hirvo Surva. Tantsupeo pealavastaja on Maido Saar, muusikajuht on Toomas Lunge ning “Puudutuse” idee ja loo autor on Sten Weidebaum.

Täpsem info: www.teemeara.ee ja http://2014.laulupidu.ee/

Lisainfo:
Tarmo Tüür
Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige
Tel 534 11020,
E-post tarmo@elfond.ee

Sten Weidebaum
Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht
Tel 523 6239
E-post sten.weidebaum@laulupidu.ee