Keskkonnaminister: Eestist võiks saada keskkonna-nutikas prügivaba riik 28. oktoober

Homme, 29. oktoobril toimub Tallinna Ülikoolis Puhta Maailma Klubi kohtumine, kus nutikast keskkonnakorraldusest, prügivaba Eesti võimalikkusest ning oma puhta maailma visioonist räägib keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.


Teeme Ära Maailmakoristuse ja Tallinna Ülikooli koostöös korraldatav Puhta Maailma Klubi on avalik kohtumiste sari, kus erinevad tuntud visionäärid ja keskkonna valdkonna võtmeisikud arutavad koos huvilistega keskkonna- ja kodanikuühiskonna teemade üle. Varasemalt on klubis üles astunud näiteks Rainer Nõlvak, ökodisainer Reet Aus ja Zero Waste Europe juht Joan Marc Simon. 
“Ükskõik kas me vaatame Eestit või kogu maailma, kõige olulisem ülesanne meie ees on ikka sama: teha asju nutikamalt, hoolivamalt ja säästlikumalt. Suured trendid nagu rahvastiku ja tarbimise kasv, ressursinappus, kliimamuutused ja looduse mitmekesisuse vähenemine tähendavad, et kui me tahame tulevikus senisest paremini elada, peame vähem raiskama,” arvas keskkonnaminister Pentus-Rosimannus.

Keskkonnaministri sõnul peame kulutama vähem energiat ja disainima oma maailma nii, et ei tekiks prügi ning ressursid saaks uuesti kasutusele võtta - tegema vähemaga ja vähemast rohkem.  
“Üks valdkond, kus Eestil on kindlasti potentsiaali teenäitajaks olla, on IT kasutamine keskkonnakoormuse vähendamiseks. Osaliselt kaasneb see uuendustega automaatselt, nagu paberi ja transpordi kulu kokkuhoid digiallkirja puhul. Siin on nii palju teisigi võimalusi, alates inimeste teadlikkusest tõstmisest ja käitumise muutmisest kuni täiesti uutmoodi tootmise ja teenusepakkumiseni välja. Või teine valdkond - miks ei võiks Eesti seada endale eesmärgiks saada prügivabaks ühiskonnaks,” kommenteeris Pentus-Rosimannus.

Eestist alguse saanud Teeme Ära liikumine on tänaseks levinud üle maailma 112 riiki ning Maailmakoristuse tegevustes on kokku osalenud juba 11 miljonit inimest.

Maailmakoristuse rahvusvahelist elluviimist toetavad Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest, Avatud Eesti Fond, Interlex Tõlkebüroo, Tallink, Skype, DHL Eesti, Carlson Rezidor Hotel Group ja PricewaterhouseCoopers, Sendsmaily. Eesti vabatahtlike tööd toetavad EuroPark, Radisson Blu Hotel Olümpia, Estonian Air, Infovara, HansaRama, Meedius Eesti, EMT, Elion ja Papyrus.

Lisainfo:
Anneli Ohvril
Teeme Ära Maailmakoristus
Turundusjuht
Tel: +372 5297557
E-mail: anneli@letsdoitworld.org
www.letsdoitworld.org