Soovitused talgulisele

Hea talguline!

Siit lehelt leiad mõned olulised soovitused talgupäevaks – palume Sul enne talgutele minekut alloleva infoga tutvuda! 

Vaata üle talguinfo, pane kirja kogunemiskoht ja telefoninumbrid!
Otsi Teeme Ära lehelt www.teemeara.ee veel kord üles talgud, millele oled registreerunud ning vaata, kas nende kohta on lisandunud uut infot. Pööra tähelepanu ka kuupäevale – mõned talgud ei toimu 4. mail. Palun kirjuta üles või trüki välja talgute kogunemiskoht ja talgujuhi telefoninumber. Samuti kirjuta üles või salvesta telefoni talgupäeva infonumber 537 100 65 – sellelt saad vajadusel alati abi küsida.

 
Talgupäev toimub iga ilmaga
Ilmateenistus ennustab laupäevaks pilves selgimistega ilma. Mitmel pool sajab lörtsi ja vihma. Puhub lõunakaare tuul 2-8, puhanguti kuni 12 m/s. Õhutemperatuur on 4..9, Lõuna-Eestis kuni 11°C.
Väiksem vihmasabin ei sega ja suurema vihmahoo ajaks soovitame kindlasti varju alla minna.

 

Riietu vastavalt ilmale, võta kaasa veepudel ja telefon
Soovitame riietuda kihiliselt, siis saad riideid vajadusel vähemaks võtta või juurde panna. Viimane kiht olgu võimalusel vihmakindel. Pane selga riided, mis ei karda määrdumist ega rebenemist.
Võta kaasa pudel joogiveega ja kontrolli, et telefoni aku oleks täis laetud. Kui lähed autoga, vaata üle ka autoapteek.

 

Eesti otsib nurmenukke
Kui Sinu talgupaiga läheduses kasvab nurmenukke, siis uuri, kas need juba õitsevad ning tehke oma vaatlus värkses nurmenuku nutiveebis www.nurmenukk.ee. Nii aitad Tartu Ülikooli loodusteadlasi ja oled osaline unikaalses kodanikuteaduse algatuses.


Õueraamatukogu kutsub jagama
Kui teie talgutel on kavas õueraamatukogu meisterdamine, võid kaasa võtta ka raamatu, mis kodus üle. Kutsume üles igasse raamatusse saateks sisse kandma ühe hea soovi ja õueraamatukogu asukoha, kust see raamat oma uut teed alustab.
Lisaks lugemisvarale innustab algatus oma kogukonnas jagama ja vahetama ka muud tarvilikku, näiteks tööriistu, tehnikat või sõiduvahendeid.


Talguhundi pass igale talgulisele
Kõik talgutele registreerujad saavad talguhundi passi, mis lisaks sümboolsele tunnustusele võimaldab osa saada talgupäeva partnerite pakkumistest. Vaata www.teemeara.ee/pass ja võta oma pass kaasa!

 
Et talgud mööduksid turvaliselt...
Töötades ole alati ettevaatlik, et äpardus ei rikuks Sinu ega teiste päeva. Märka enda ümber teisi talgulisi – kui keegi jääb hätta või juhtub õnnetus, anna sellest kohe talgujuhile teada, vajadusel kutsu kiirabi, helistades numbril 112. Seejärel teavita palun talgupäeva kriisijuhti 58 00 3458.
Kui juhtub, et pead talgupaigast varem lahkuma, teavita sellest kindlasti talgujuhti. Pea meeles, et oma ohutuse ja turvalisuse eest vastutad eelkõige ise! Selleks kuula tähelepanelikult talgujuhi instruktsioone ning täida ettenähtud ohutuseeskirju, kasuta vajalikku turvavarustust. Kui oled talgutele kaasa võtnud alaealisi, siis pead hoolitsema ka nende turvalisuse eest.
Ohutuseks leiad nõuandeid siit: www.teemeara.ee/talgujuhile/ohutus-talgutel


Teata ohtlikust kaevust ja lõhkekehast
Kutsume kõiki talgupäevalisi üles teatama kaanteta kaevudest jt ohtlikest rajatistest päästeala infotelefonile 1524. Võimalusel tähista ohtlik koht.
Kui leiad kahtlase eseme, mis võib olla lõhkekeha, siis ära seda puuduta, eemaldu ja helista 112. Teavita ka teisi talgulisi ning võimalusel tähista leiukoht.


Jaga pilte, videoid ja lugusid!
Jaga meiega talgupäeval tehtud fotosid, selleks kasuta sotsiaalmeedias teemaviidet #teemeära2019 või saada link oma piltidele info@teemeara.ee.
Videod soovitame üles laadida Youtube’i, pannes neile kindlasti märksõnaks ”Teeme Ära 2019”, nii on need kõigile leitavad.

Sinu talgulugu ootame www.teemeara.ee/talgulood/jaga