Teeme Ära talgutel osales 24 031 inimest 07. mai

Postimees Online
07.05.2011
Teelemari Loonet

Teeme Ära talgupäev on enamikus talgupaikades edukalt lõppenud, üle Eesti tuli ühiselt tööd tegema 24 031 inimest.


Kogu riigis toimus 969 talgut, neist linnades 194. Talgupäeva korraldusmeeskond tänab kõiki aktiivseid inimesi ja kogukondi, kes otsustasid talgupäeval kaasa lüüa.

Tänavuse talgupäeva aktiivseimaks maakonnaks osutus Harjumaa koos Tallinnaga, kus osales kokku 5942 inimest. Pärnumaal osales 2195 inimest, Saaremaal 1793, Ida-Virumaal 1724, Läänemaal 1674, Lääne-Virumaal 1632, Tartumaal 1499, Viljandimaal 1412, Raplamaal 1227, Jõgevamaal 1185, Järvamaal 1010, Võrumaa 936, Valgamaal 866, Põlvamaal 530, Hiiumaal 388. Kolm talgut toimus ka väljaspool Eesti piire: Ahvenamaal, Petserimaal ja Hispaanias Valencias.

Talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür ütles, et täna on olnud kõikjal suurepärane talgupäev täis töid ja tegemisi. «Kodust tuli välja ligi kaks korda rohkem inimesi kui end eelnevalt kirja pani. Hea meel on tõdeda, et eestimaalastel on talgupisik veres ja koos ollakse valmis kodukoha ning kogukonna heaks panustama üha enam. Olen kindel, et igaüks leidis talgutelt midagi sellist, mis annab jõudu edasiseks,» rääkis Tüür. «Talgumeeskonna poolt soovime tänada kõiki häid ja aktiivseid inimesi üle Eesti!»

Talgupäeva korraldusmeeskond helistas koos vabatahtlikega läbi kõik tuhatkond talgut, et saada vahetut tagasisidet toimunust.«Seda on raske sõnades väljendada, milliseid positiivseid emotsioone edastas talgustaapi enamik talgujuhte,» märkis Tüür. Ta lisas, et käimas on üle-Euroopaline vabatahtlikkuse aasta ja tänase talgupäeva kohta võib öelda, et eestimaalased panid vabatahtliku tegevuse osas taas väga olulise märgi maha.

Peamiselt tegid paarkümmend tuhat talgulist täna heakorratöid – korrastati mälestisi ja terviseradu, mitmel pool koristati prügi ja peeti ka mõttetalguid. Maainimesed olid taaskord väga aktiivsed, kuid sel korral tulid üleskutsega kaasa ka paljud linlased, sh korteriühistud, lasteaiad, koolid, samuti paljud ettevõtted ja asutused.

Päev kulges tõrgeteta ja ühtegi märkimisväärset vahejuhtumit praeguse info kohaselt ei esinenud, teatavad korraldajad. Tänase talgupäeva lõunamenüü läbivaks lemmikuks oli talgujuhtide sõnul hernesupp ja rabarberikook.

Korraldajateni jõudnud info kohaselt toimus täna ka mitmeid talguid, mis ei olnud talguveebi kirja pandud. Talgupäeva meeskond on huvitatud täpsemast infost ka kõigi nende ühiste tegemiste kohta.