USA suursaadik Eestis hakkab talgupäeval randa koristama 04. mai

Bioneer.ee
04.05.2011
Martin Eek

Laupäeval toimuval üle-Eestilisel “Teeme ära!” talgupäeval koristavad Põhja-Tallinna linnaosas asuvat Pikakari randa lisaks vabatahtlikele ka USA saatkonna töötajad, seal hulgas USA suursaadik Eestis koos abikaasaga.USA suursaatkonna, Coca-Cola Hellenicu ja AS-i Tallinna Vesi töötajad koos kümnete vabatahtlikega alustavad rannakoristustalgutega Katariina kai juures olevalt parkimisplatsilt ning liiguvad mööda Pikakari randa. Rannakoristustalgud lõppevad Tallinna Veele kuuluvas Paljassaare reoveepuhastusjaamas, kus talgulisi ootab soe supp.

USA suursaadik Eestis hr. Michael C. Polt ütles, et USA Saatkond Tallinnas on õnnelik, et saab osaleda selles ettevõtmises ning anda oma panuse, et ilus Eestimaa oleks veelgi puhtam ja ligitõmbavam. „Saatkonna talgulistel on hea meel teha tööd, mis rõhutab kahte eestlastele ja ameeriklastele olulist asjaolu – muret keskkonna pärast ja vajadust vabatahtliku tööga panustada kogukonna hüvangusse,” ütles Polt.

Coca-Cola HBC Eesti peadirektor Tomaš Gawlowski rääkis, et kuigi Eesti on tuntud oma kauni rannajoone poolest, peab kohalik kogukond selleks, et säilitada ja kaitsta looduse ilu, võtma vastutuse oma randade eest ja hoidma neid puhtana. "Laupäevase prügikoristusaktsiooniga anname sellesse oma panuse ning aitame koos luua paremat ja puhtamat keskkonda,“ ütles Gawlowski.

AS-i Tallinna Vesi juhatuse esimees Ian Plenderleith ütles, et oma tegevusest tulenevalt on kommunaalettevõtetel nagu AS Tallinna Vesi ühiskonna ees oluline vastutus. "Meil on äärmiselt hea meel, et saame anda oma panuse keskkonda ja kogukonda läbi selle, kui meie ettevõtte töötajad osalevad sellistes üritustes,“ lisas Plenderleit.

Rannakoristustalgute eesmärk on osaliste teatel anda oma panus ümbritseva looduse heaks, tõsta keskkonnaalast teadlikkust ning teha korda imekauni Pikakari ranna ja Katariina kai lähiümbrus.