USA suursaadik koristab Pikakari randa 03. mai

Delfi
03.05.2011
Laupäeval toimuval üle-Eestilisel “Teeme ära!” talgupäeval koristavad Põhja-Tallinna linnaosas asuvat Pikakari randa teiste seas ka USA saatkonna töötajad eesotsas suursaadik Michael C. Polt'iga.

Rannakoristustalgute eesmärk on anda oma panus ümbritseva looduse heaks, tõsta keskkonnaalast teadlikkust ning teha korda imekauni Pikakari ranna ja Katariina kai lähiümbrus, teatas üritusel osaleva Coca Cola Hellenic'u avalike suhete juht.

Coca-Cola Hellenicu, AS-i Tallinna Vesi ja USA suursaatkonna töötajad koos kümnete vabatahtlikega alustavad rannakoristustalgutega Katariina kai juures olevalt parkimisplatsilt ning liiguvad mööda Pikakari randa. Rannakoristustalgud lõppevad AS-ile Tallinna Vesi kuuluvas Paljassaare reoveepuhastusjaamas, kus talgulisi ootab soe supp.

“Eesti on tuntud oma kauni rannajoone poolest, kuid selleks, et säilitada ja kaitsta looduse ilu peab kohalik kogukond võtma vastutuse oma randade eest ja hoidma neid puhtana. Laupäevase prügikoristusaktsiooniga anname sellesse oma panuse ning aitame koos luua paremat ja puhtamat keskkonda,“ ütles Tomaš Gawlowski, Coca-Cola HBC Eesti peadirektor.

AS-i Tallinna Vesi juhatuse esimehe Ian Plenderleithi sõnul on oma tegevusest tulenevalt kommunaalettevõtetel nagu AS Tallinna Vesi ühiskonna ees oluline vastutus. "Meil on äärmiselt hea meel, et saame anda oma panuse keskkonda ja kogukonda läbi selle, kui meie ettevõtte töötajad osalevad sellistes üritustes“.

USA suursaadik Eestis hr Michael C. Polt ütles, et USA Saatkond Tallinnas on õnnelik, et saab osaleda selles ettevõtmises ning anda oma panuse, et ilus Eestimaa oleks veelgi puhtam ja ligitõmbavam. „Saatkonna talgulistel on hea meel teha tööd, mis rõhutab kahte eestlastele ja ameeriklastele olulist asjaolu – muret keskkonna pärast ja vajadust vabatahtliku tööga panustada kogukonna hüvangusse. Me soovime Teeme ära! kampaaniale edu sel aastal ning paljudel järgnevatel aastatel!”

Rannakoristustalgud koos sadade teiste Teeme ära! talgupäeva raames aset leidvate heakorratöödega toimuvad 7. mail 2011.