Vanametalli käitleja toetab kogumiskampaaniaga talgupäeva 12. aprill

Pärnu Postimees Online
12.04.2011
Anu Villmann

Aprillis ja mais korraldab suurim kodumaine vanametalli käitleja Vakaru Refonda oma järjekordse kevadise kokkuostukampaania.
Kampaania käigus saab iga vanametalli koguja rahalise boonuse, peale selle annetab Refonda Eestimaa Looduse fondile (ELF) iga toodud metallitonni eest kaks eurot.

Tuua võib kõike alates vanadest autodest, radiaatoritest, gaasipliitidest ja kärudest ning lõpetades labidate-lusikatega. Vakaru Refonda juhi Peeter Raagi sõnutsi makstakse iga toodud musta metalli tonni eest boonust kümme eurot ja värvilise metalli tonni eest 30 eurot.

Lisainfot saab lühinumbril 1817. Kampaania kestab 31. maini.

Möödunud aasta kevadise kokkuostukampaania käigus maksis Vakaru Refonda välja üle miljoni krooni. Toona maksti boonuseid summas 200–500 krooni metallitonni kohta.

Vakaru Refonda lööb kaasa ka “Teeme äratalgupäeva partnerina. Kampaaniast laekuv annetus on mõeldud ELFi looduskaitseliste projektide elluviimise toetuseks ning “Teeme äratalgute korralduseks.

Teeme äratalgupäeva eestvedaja ja ELFi juhatuse liige Tarmo Tüür ütles, et selline koostöö ELFiga on märgilise tähendusega, sest kampaaniaga aidatakse Eesti metsaalused ja kodumajapidamised vanametallist puhastada ning loodust hoida.

Vakaru Refonda on kontserni BLRT Grupp tütarettevõte, mis tegeleb musta ja värvilise metalli kokkuostu, töötlemise ja müügi, samuti laevade utiliseerimisega.

Ettevõtte esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Rakveres, Pärnus, Türil, Kohtla-Järvel, Narvas ja Võrus.