Täna peetakse üle Eesti talguid 07. mai

Eesti Päevaleht Online
07.05.2011
Erik Rand

Täna toimub Teeme Ära talgupäev, mille raames korraldatakse üle Eesti kokku 968 talgut.


Varahommikuse seisuga võtab talgupäevast osa 13 564 registreerunud talgulist. Täna tuleb ilus päikseline kevadpäev ja talgupäeva korraldusmeeskond kutsub üles kõiki inimesi kodust välja tulema, et kodukandi või kogukonna heaks midagi ühiselt ära teha.

Tänavuse talgupäeva aktiivseimaks maakonnaks on Harjumaa koos Tallinnaga, kuhu plaanitud 203 talgule on end kirja pannud ligi 3200 inimest. Pärnumaal on end kirja pannud 1500 talgulist. Ligi 1000 inimest osaleb talgutel Saaremaal, Läänemaal, Lääne-Virumaal ja Viljandimaal, ligi 800 inimest on end talgutele kirja pannud Tartumaal, Raplamaa, Jõgevamaal ja Ida-Virumaal. Kolm talgut toimub ka väljaspool Eesti piire: Ahvenamaal, Petserimaal ja Hispaanias Valencias.

Esimesed talgulised alustavad tööd kell 9, enamik talguid algab kell 10 või kell 11, mõned talgud peetakse pärastlõunal või õhtupoolikul. Talgutel osaleb ka mitmeid ühiskonnategelasi, teiste seas Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, Riigikogu esimees Ene Ergma, USA suursaadik Eestis koos abikaasaga jt.

Talgupäeva käiku saab jälgida nii Vikerraadio kui KUKU Raadio talgusaateid kuulates. Vikerraadio talgusaade on eetris kl 10-11 ja kl 12-14, Kuku Raadio Ilmaparandaja saade on otse-eetris kl 14-15. Mõlema talgusaate toimetajad teevad otseintervjuusid talgulistega eri paigust, et edastada vahetuid emotsioone ja ühiseid tegemisi üle Eesti.

  

Copyright © Meedius 2010