Talgutele on registreerunud üle 12 400 inimese 06. mai

Postimees Online
06.05.2011
Kadri Ratt
Laupäevasele «Teeme ära» talgupäevale on end praeguse seisuga kirja pannud üle 12 400 talgulise.


Talgusid on hetkeseisuga registreeritud 956 talgut. Korraldajate sõnul on kõik olulisemad ettevalmistused talgupäevaks tehtud ning taevataadilt on isegi hea kevadilm välja kaubeldud.

Inimesed, kes veel viimasel hetkel otsustavad osaleda, saavad endale sobiva talgu leida talgupäeva kodulehelt www.teemeara.ee.

EMHI andmeil tuleb homme vähese ja vahelduva pilvisusega kaunis kevadilm, puhub nõrk lääne- ja loodetuul 1-7 m/s ning sooja tuleb 12-16 kraadi, rannikul kohati 9-11 kraadi. Kagu-Eestis võib ka vähest vihma sadada.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri kinnitusel on kõik olulised ettevalmistused homseks tehtud. «Homme tõotab tulla tõesti mõnus päikseline talgupäev. Kutsume kodust välja tulema kõiki, ka neid, kes pole jõudnud ennast talgutele veel kirja panna,» märkis ta.

«Eks igaüks leiab nende ligi tuhande talgupaiga seast just selle õige. Ja kindlasti leiab iga inimene talgupäevast ka enda jaoks midagi – olgu siis uue põneva paiga, toreda töö või hea seltskonna, kellega kevadine päev veeta. Soovitame valida sobiva riietuse ning soovime kõigile rõõmsat ja tegusat talgupäeva,» lisas ta.

Tuhanded talgulised üle Eesti asuvad homme oma kodukanti korrastama või lähevad appi mõnda kaugemasse talgupaika. Kõige rohkem on homseks kavandatud külatalguid, samuti heakorra, mälestiste ja looduskaitse talguid, plaanitakse ka mõttetalguid. Sel aastal on aktiivselt liitunud ka korteriühistud, lasteaiad jt.

Teadaolevalt osaleb talgutel ka mitmeid ühiskonnategelasi. Näiteks plaanib president Toomas Hendrik Ilves istutada homme puid nii Teeme Ära talgute raames Kullametsa külas kui ka metsanädala raames Haapsalus.

Riigikogu esimees Ene Ergma on lubanud osa võtta talgutest Tartus Raadil, kus osalevad ka Eesti Rahva Muuseumi direktor Krista Aru ja Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Jüri-Ott Salm. EMSLi juhataja Urmo Kübar lööb kaasa Hiiumaal Sõru rannas, Narva linnavolikogu liikmed korrastavad Narva bastione jne.

  

Copyright © Meedius 2010