Minu nimi on Kristian Timakov, ma õpin Narva Pähklimäe Gümnaasiumi 2B klassis. 

Võistlusest rääkis mulle ema ja ma tahtsin näidata enda prügist valmistatud asju. Me meisterdame emaga koos tihti ja mõtleme midagi välja. Minu piltidel on kolm asja, mis tehtud vanast ja kasutust prügist. Need on ümmargune vaip kilekottidest, plekkpurkidest pliiatsihoidja ja  kell-peegel katkise arvuti osadest. 

Enne:



Pärast:



1. Kuidas tekkis idee? 

Iga päev koguneb meile koju palju plastikpakendeid, nagu leiva-saiakotid ja pakendid poest. Neid on nii palju, et ei lähe enam vaja, seega otsustasime neist midagi valmistada. Lõikasime ribadeks ning heegeldasime triibuliseks vaibaks. Mulle väga meeldivad arvutid ja üldse meeldib mulle meisterdada midagi vanadest metall detailidest, näiteks roboteid või mängurelvi. Pool aastat tagasi läks mu arvuti katki ning sellest on järgi jäänud palju mittevajalikke detaile. Kodus oli karupoeg Puhhi pildiga vana kell, millest olen juba välja kasvanud ning enam ei lähe vaja. Otsisime internetist ja leidsime ühe müügil oleva kella, mis oli valmistatud vanadest arvuti detailidest ning otsustasime ise sellise teha. Pliiatsihoidja vanadest plekkpurkidest tegime lihtsalt oma lõbuks, kuna mulle meeldib purke värvida, siis see oli minu jaoks lihtsalt huvitav tegevus. Niiviisi sündisidki meie asjad. 

2. Milline on uue loodud asja kasutus/otstarve? 

Kilekottidest vaipa kasutame suvilas saunas. See on väga tugev ja vastupidav, ei saa märjaks ega libise põrandal ning on mugav kasutada. Pliiatsihoidjat kasutan iga päev. Panin sinna oma kooliasjad. Kell arvuti kõvakettast on mu riiulil, kust saan aega vaadata ning samuti kasutada peeglina.   

3. Kas sellest uuest loodud asjast võiks kasu olla ka teistele? 

Teised inimesed saavad ka neid asju kasutada igapäevaelus. Ei pea kulutama eraldi raha poodides, kui on võimalik ise kodus teha. Kellalt saab vaadata aega ning vaipa kasutada  vannis või duši all. Võib võtta kaasa näiteks piknikule, sest vaip on veekindel ja kerge. 

4. Kuidas uus loodud asi keskkonda säästab?

Kõik need asjad hoiavad keskkonda, sest neid ei visatud ära, vaid kasutatakse uuesti. On teada, et kilekotid ei kõdune palju aastaid ja neid on keeruline ümber töödelda, seega võimaluse korral tuleb kasutada vähem ja korduvalt juba olemasolevaid. Sama võib öelda ka vanade plastmass detailide ja arvutiosade kohta. 

Vastused küsimustele kirjutasime koos emaga. Kristian Timakov, 2B. 



-----
Kristiani originaalteksti tõlkis vene keelest eesti keelde Valeria, üks Prügi VaheTunni läbiviijatest. Algtekst:

 Меня зовут Кристиан Тимаков,я учусь в 2B классе. 
  
О конкурсе мне сказала мама,и я захотел показать свои вещи из мусора.Вместе с мамои мы часто что нибудь мастерим и придумываем.На моих фотографиях 3 вещи из мусора и старых ненужных вещей,это круглый половик из пластиковых пакетов,подставка для карандашей из консервных банок и рабочие часы-зеркало из остатков от сломанного старого компьютера.  

 1.Каждый день у нас копиться много пластиковых пакетов от хлеба,от булки,пакеты из магазина,их так много что они совсем не нужны,вот мы и решили с ними что нибудь сделать,разрезали и сплели из полосок половик,я очень увлекаюсь компьютерами,и вообще мне очень нравиться что нибудь мастерить из разных старых металических деталей,роботов,оружие для игр,пол года назад у меня сломался компьютер и от него осталось много ненужных деталей,также дома были старые часы с изображением Винни Пуха,я уже вырос и эти часы мне не нужны,мы просматривали интернет и увидели в продаже часы из компьютерных деталей и решили сделать сами.Подставку для карандашей из консервных банок сделали просто ради интереса,я люблю красить из баллончика,поэтому для меня это было интересным занятием.Так и родились наши вещи.  
 
 2.Коврик из пластиковых пакетов мы используем на даче в бане,он о4ень прочный,долговечный,не намокает,не скользит на полу,очень удобно им пользоваться,подставкой для карандашей я пользуюсь каждый день,в ней лежат мои школьные принадлежности,часы из жёсткого диска компьютера стоят у меня на полке,по ним я смотрю время и ещё их можно использовать в качестве зеркала.  
 
 3.Окружающие люди тоже могут использовать такие вещи в повседневной жизни,не придёться тратить лишних денег на покупку вещей в магазине когда их можно сделать самому дома,смотреть время,половик использовать в бане или в ванной,а можно брать его на пикник,он не промокает и очень лёгкий.  

 4.Все эти вещи берегут окружающую среду,потому что они не викинуты на улицу а снова используются человеком.Пластиковые пакеты как известно не гниют много лет и их очень трудно переработать,поэтому по возможности надо стараться меньше их приобретать,а те что есть использовать повторно,то же можно сказать и о старых деталях из пластика и от компьютера.  

Ответы на вопросы мы писали вместе с мамой. Кристиан Тимаков 2B