Talgulood

Esimene üle-eestiline talgulugude kogumise veebiretk.
Tagasi

Talgud Aste külas (5. mai 2012, Saaremaa)

Öine vihm tõi kaasa 5.mai talguteks talutava ilma.Kokkulepitud kellaajaks hakkas siit-sealt inimesi kogunema.
Kuna plaanid olid juba varasemalt tehtud,ei võtnud selgitused pikalt aega.Muusika pandi üle küla mütsuma,supiköök sai käima ja olemasolevate ressurssidega suunduti objektidele.

Kuna noored ja vanad ei satu kokku peaaegu mingis olukorras pelae harvade perekondlike sündmuste ja jaanipäeva,siis nüüd on kujunenud ka talgupäev üheks selliseks traditsiooniks.Kogu päeva jooksul kogunes talguliste nimekirja 59 osavõtjat.Terve pika päeva magas töötajate silme all ka küla noorim elanik,kellel vanust vaid 3,5 kuud.

Suurem plaanitud töö sai tehtud bussipeatuse ümbruses.Sinna oli juba varakult valmis toodud 3 autokoormat mulda.

Pärast tööd istuti talgusuppi nautima,mille nimi oli –HARILIK TALGU ROKK,mehed mekkisid koduõlut,mõned naised ei pidanud paljuks küpsetada.

Siinjuures tahas erilised tänud öelda OÜ Karja Pagarile,OÜ Saaremaa Lihatööstusele ja Seeder Agri OÜ-le­ sponsorluse eest.

Kuigi jääb vahest mulje ,et kõrvalseisjad näevad maaelus palju negatiivset,ei olnud vist ühtki talgulist,kes maal elamise  üle üldse  uhkust ei tundnud.Uhkust tunti puhtaks saanud teeäärtest kodu ümber, ühisest töötegemisest,ühisest supisöömisest ja ühisest talgupeost.

Kokkuvõttes võib meie talgud – KÄIME KÜLA KORDA!

õnnestunuks pidada.Ja nagu ütles vanim,73-aastane,talgust osavõtja;"Variant on selline,et kui jumal annab,siis järgmisel aastal uuesti !"

TERVITUSI SAAREMAALT
MTÜ ASTE KÜLASELTS