Vihm eestlasi ei heiduta ja talgutele on tulnud rohkelt lisajõudu (01. mai)

Tänasele talgupäevale on talgujuhtide sõnul enamikes paikades kohale tulnud rohkem talgulisi, kui ametlikult registreerus. Kus 10-20, kus koguni kordades ja mitmetes kümnetes rohkem inimesi. Lõplikumad arvud selguvad päeva jooksul.

Vesine ilm on siiski mõnes kohas sundinud talgud järgmisele nädalale edasi lükkama. Ka Keri saare talgulised pidid tugeva tuule tõttu võtma suuna hoopis Naissaare poole. Ilm on selginema hakanud aga juba Saaremaal, Hiiumaal ja Pärnumaal. Abrukal pidid talgulised ereda päikese eest lausa varju otsima. Ilmataat lubab loetud tundide jooksul taeva selginemist ka mujal Eestis. 

Paljudes kohtades on tööd juba lõpule jõudnud või jõudmas ning talgusupp sooja pandud. Paluperas lastakse soojal koduleival hea maitsta, Paunkülas aga valmistatakse talgulistele lausa tervet lammast pidusöögiks. Järvamaal võeti just suitsulatikad ahjust välja. 

Mitmel pool saavad talgulised peale töörabamist ja kehakinnitust ka leili visata. Näiteks Patika külas on talgutööd juba otsakorral ning pannakse püsti saunatelke, kus üheskoos end enne õhtust simmanit puhtaks ja puhanuks leilitada saab.

Tegutsejate hulgas on ka mõnevõrra ootamatuid talgulisi – Kurgjal võttis talgutest osa hobune, Tartumaal Sava seltsimajas aitab sõbralik koer lapsi valvata. Saaremaal Undva külas tegeleb külakiige püstitamisega lausa rahvusvaheline seltskond – kaasa löövad 10 külalist Hiinamaalt. Koos on kiigepostid juba paika saanud ja enne õhtut saab tore külakiik püsti pandud.

Lõplikud arvud hakkavad selguma päeva jooksul ning tehakse teatavaks ka www.teemeara.ee veebilehel. Järgmine teade uute talguuudiste ja -arengutega tuleb paari tunni pärast.


Tiina Urm

Avalike suhete juht
Teeme Ära talgupäev

gsm: +372 5565 1862
skype: twistedtiina
www.teemeara.ee