Talgupäeva toimkond tänab kõiki talgulisi! (01. mai)

Tänasel Teeme Ära talgupäeval osales viimastel andmetel 28620 vabatahtlikku, kes toimetasid üle Eesti kokku 1116 erineval talgukohal. 

Täna said korda kümned pargid ja külaplatsid. Ehitati külakiikesid ja tantsuplatse. Korrastati kirikuaedu, maalinnuseid ning palju teisi ajaloolisi paiku ja hooneid. Kaugemad talgulised toimetasid Ivangorodis Venemaal ja Stockholmis Rootsis. 

Harjumaal lõi talgutöödel kaasa 7315 inimest, Pärnumaal 2496, Tartumaal 2335, Lääne-Virumaal 2330, Ida-Virumaa 1953, Võrumaa 1856, Saaremaal 1725, Järvamaal 1683, Läänemaal 1557, Viljandimaal 1223, Raplamaal 1073, Valgamaal 922, Jõgevamaal 893, Põlvamaal 829, Hiiumaal 350. Talgulised toimetasid täna 50-kesi ka Venemaal ning mitmekümnekesi Stockholmis Eesti seeniorite kodus. 

Talgupäev ei ole praeguseks sugugi lõppenud - pea sajas erinevas paigas toimuvad täna õhtul simmanid, kus talguliste meelt lahutavad kohalikud pillimehed ja esinejad. Õhtut toetab heatujulise muusika ja soovilugudega ka Elmari raadio, mille eetris kestab südaööni talgupäeva simmanisaade. 

Talgupäeva peakoordinaator Kaia-Kaire Hunt võttis kokku talgupäeval toimunu: 

„See on uskumatu, millega eestimaalased täna jälle hakkama said! Pea 30 tuhat osalejat, kellest meile teada anti, ei kajasta kindlasti kõiki Eestimaal täna tehtud tegusid, sest korrastus-ja koristustöid ning muidki tegevusi võis linnaski jalutades näha pea igas hoovis. Tähtis on see, et tehtud sai midagi olulist, suurt ja see näitab eestlaste soovi ja tahet koos asju teha ning uskumust, et koostöös peitub tõeline vägi. Toimkond, teised talgulised ja kogu Eestimaa tänab teid, head talgulised!!“

Talgupäeva toimkond kutsub kõiki eestimaalasi, kes talgutel osalesid, jagama oma muljeid, pilte ja jäädvustusi. Fotod saab üles laadida Flickrisse (www.flickr.com) või Nagisse (nagi.ee) ning märksõnaks kirjutada talgud2010, et pildid oleks hiljem kergesti leitavad. Kõik talgupäeval tehtud videod saab üles laadida Delfi videokeskkonda video.delfi.ee (või video.delfi.ee/ru). Taaskord soovitame kasutada märksõna talgud2010. Kõik talgupäeva muljed on teretulnud ka e-posti aadressile info@teemeara.ee


Tiina Urm

Avalike suhete juht
Teeme Ära talgupäev
gsm: +372 5565 1862
skype: twistedtiina

www.teemeara.ee