«Teeme ära!» leidis talgulistele lisa (10. mai)

Tartu Postimees 10.05.2010 
Autor: Jüri Saar

1. mai talgupäeva korraldajad tegid talguliste järelloenduse ja selgus, et osalejaid oli kokku algselt teatatust hulga rohkem – 31 299.

Üleriigilise talgupäeva õhtul teatasid korraldajad 28 620 talgulisest, kellest 2335 töötas Tartumaal.

«Teeme äratalgujuhtide toimkonna juht Tarmo Tüür teatas, et talgute järel korrastatud andmete järgi oli Tartumaal talgulisi 2614, Jõgevamaal 940, Valgamaal 964, aga näiteks Harjumaal tervelt 7707.

Tüür selgitas, et on mitu põhjust, miks arvud algsega võrreldes kasvasid. Esiteks ei saadud talgupäeval kõigi talgujuhtidega ühendust ja nendelt tulid värsked andmed nädala sees.

Teiseks said inimesed kodulehel ise talguliste andmeid parandada. Kui korraldajad talgupäeva hommikul andmeid täpsustama asusid, tuli mitmelt poolt vastuseks, et rahvast tuleb veel juurde. Tuligi, küllap ka seepärast, et päeva peale ilm paranes.

Kolmandaks andis lisa see, et osa talguid, kümmekond, oligi planeeritud pühapäevaks.

Tüür osutas, et talguliste koguarvu saaks veelgi suuremaks korrigeerida, sest mõned talgud olid algusest peale kavandatud 8. maiks ja mõned lükati nädala võrra edasi.

«Me numbrilist eesmärki ei seadnud,» ütles Tüür. «Aga muidugi, mida rohkem inimesi kaasa tuleb, seda toredam. Numbritel on oma mõju. Samas oleks võinud talgupäeva korda läinuks lugeda ka 20 000 osalejaga.»