Linnavalitsus kutsub inimesi kolme talgupaika (27. märts)

Meie Maa 27.03.2010 

1. mail toimuval "Teeme ära!" talgupäeval korraldab linn kolmed talgud, mille raames on plaanis korrastada lossipark ning Ida-Niidu ja Suuresilla ümbrus. Õhtul toimub Veski trahteris simman.

"Lossipargi riisumine on olnud igakevadine hoogtöö, teised kohad valiti nimme Kuressaarde sissesõitude ääres, et külaliste ja ka kohalike esmamulje linnast ikka ilusam saaks," selgitas heakorra- ja haljastuse spetsialist Katrin Reinhold talgupaikade valikut.

Katrin Reinholdi sõnul sai lossipargi talgutöödena kirja prahi riisumine ja langenud okste korjamine, Ida-Niidu ümbruses on tema sõnul aga plaanis prügi koristada ning Kurvastu ringi juures võsa raiuda. Suuresilla kandis raiutakse samuti võsa ja kuivanud puid sildade ümbruses, kavas on puhastada ka Põduste jõe kallasrada. Korjatakse prügi ning kogutakse kokku vana silla lahtised kivid.

Iga talguline peaks Reinholdi sõnutsi kindlasti kaasa võtma korralikud töökindad ning kui lossipark välja arvata, ka kummikud. "Aga kellel on, võib võtta ka sae, võsatrimmeri või kirve," lisas Reinhold. Linn muretseb prügikotid, kõikidesse talgupaikadesse on OÜ Prügimees lubanud tuua tasuta prügikonteinerid.

Talgutega alustatakse 1. mail kell 10 hommikul ning tööd kestavad umbes kella 14ni. Iga registreerunud talguline saab ,,Teeme ära!" talgupäeva märgi, tööde lõpus ootab talgulisi soe supp, tööde ajal saab janu kustutada aga karastusjoogiga.

Kell 19 on kõik talgulised oodatud Veski trahterisse ühisele simmanile. Sissepääs on tasuta, talgulistele kehtivad trahteris soodushinnad. Kohal on pillimees ja ka rahvatantsijad.