Teeme Ära talgupäeva nädal saab täna hoo sisse eeltalgutega Kadriorus 30. aprill

Kadrioru Selts ja Teeme Ära talgupäeva meeskond korraldavad koos kultuuripärandi aasta ja Tammsaare muuseumi rahvaga täna, 30. aprillil Kadriorus aiavärvimise talgud. Tänased eeltalgud on ühtlasi avalöögiks üle-eestilise Teeme Ära talgupäeva nädalale, mis kulmineerub 4. mail kümneid tuhandeid eestimaalasi ühendava talgupäevaga.


Teisipäeva hommikuse seisuga sai talguveebis valida rohkem kui 1360 talgu seast ning talgulisena oli end kirja pannud juba üle 13 000 inimese. Teeme Ära talgupäeval osalemiseks saab end registreerida talguveebis aadressil www.teemeara.ee kuni reede õhtuni.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür ütles, et inimeste tänavune talguõhin on osutunud suuremaks kui hiline kevad lubas loota. „Talgupäevaks on kavandatud eelmistest aastatest veelgi rohkem väärt ettevõtmisi ning paistab, et ka kevadilm soosib. Igal eestimaalasel tasub sel nädalal heita pilk talgukaardile, et leida sealt just teda kõnetav talgu ja panna ka ise käed külge,“ rääkis Tüür. „Hea meel on selle üle, et aktiivne eluhoiak ning Eestimaast hooliv suhtumine juurduvad iga-aastaga üha tugevamini. Laupäeval teeme taas ära!“

Tänased eeltalgud Kadriorus algavad täpselt keskpäeval ja on seotud kultuuripärandi aastaga. A. H. Tammsaare muuseumi aiavärvimise talgutel löövad kaasa lisaks Kadrioru Seltsi ja muuseumi rahvale ka mitmed töötud vabatahtlikud. Talgusuppi keedab mahekohvik NOP. 

Eeltalgute päev jätkub kell 15 Vanasadama talgutega, kus Tallinna Sadama initsiatiivil alustavad talgulised Vanasadamat läbiva tee rajamisega Kadriorust Kultuurikilomeetrini. Nende talgutega soovitakse astuda esimese samm, et loodetavasti juba lähiaastail oleks võimalik Pirita ja Kadriorg ühendada omavahel Kultuurikilomeetri ja Kalamajaga.

Teeme Ära talgupäev toimub 4. mail ning seda korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant, Eesti Muinsuskaitse Ümarlaud, Teeme Ära Minu Eesti, Vabaühenduste Liit EMSL. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Dorpat Hotel, Nordic Hotel Forum, Pakendikeskus, Refonda, Statoil, Tamrex, Vizeum, Clin jt.

Täpsem info: www.teemeara.ee

Tarmo Tüür, Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige, tel 534 11020, e-post tarmo@elfond.ee

Mattias Luha, MTÜ Kadrioru Selts, juhatuse liige, tel 53 464 313, mattias.luha@gmail.com

http://kadrioru.selts.eu/

 

Erkki Peetsalu, Teeme Ära talgupäeva meeskond, tel 501 8100, e-post erkki@maailmad.ee