Algab tammeparkide rajamine Eesti Vabariigi 100. juubeliks 27. september

Eeloleval pühapäeval, 29. septembril saab alguse ettevõtmine, mille eesmärk on vabariigi sajandaks juubeliks rajada igasse maakonda vähemalt üks 100 tammega park. Tänavu kogutavatest ja idanema pandavatest tõrudest sirguvad viie aastaga istikud, millest aastal 2018 istutatakse üle kogu Eesti juubeli tammikud.Tallinnas Kadrioru pargi kontserdiväljakul kell 12 algaval “Eesti 100 tamme” perepäeval esinevad ansambel Kõrsikud, Ott Lepland, lasteekraani muusikastuudio ja Lotte, peale selle toimuvad erinevad tegevustoad. Kõigil on võimalus panna idanema ligi pooletuhande aasta vanuste tammede alt korjatud tammetõrud.

Projektis osalemiseks on andnud nõusoleku paljud koolid ja omavalitsused. Kooliõpilased alustavadki sel sügisel tõrude korjamist ning neist istikute kasvatamist. Kui järgnevate aastate jooksul noorte tammede eest hästi hoolitsetakse, kasvavad need piisavalt tugevaks, et Eesti 100. juubeliaastal saaks istutada neist kodulinnas või -vallas tammepargid, -salud või -puiesteed.

Ettevõtmises on oodatud kaasa lööma kõik huvilised, kes soovivad sel sügisel korjatud tõrudest oma pere, suguvõsa või sõpruskonna tammiku rajada. Neile, kellel tammepuu istutamiseks sobivat maalappi pole, on selle leidmiseks lubanud appi tulla “Teeme ära” talgupäeva korraldusmeeskond.

“Eesti 100 tamme” on üks Eesti Vabariigi 100. aasta juubeli tähistamise raames toimuv ettevõtmisi. Selle aasta 24. veebruaril kutsus Riigikantselei ja Eesti Pressifotograafide Liit inimesi üles pildistama ühte hetke päevast, et viie aasta möödudes sama ettevõtmist korrata. Samuti on kavas käivitada mitu suurt filmiprojekti ning üleriikliku arendusprojektina saab igas suuremas asumis korda mõni oluline linnaruumi objekt.

“Eesti 100 tamme” parkide rajamist korraldab Riigikantselei.


Lisainfo:

Riina Soobik,
tel: 53400736
riina.soobik [-at-] riigikantselei.ee