Viis võimalust, kuidas lüüa kaasa Teeme Ära tänavuses kampaanias 04. aprill

Bioneer.ee
04.04.2012
Link: www.bioneer.ee/bioneer/kohalik/aid-13150/Viis-v%C3%B5imalust-kuidas-l%C3%BC%C3%BCa-kaasa-Teeme-%C3%84ra-t%C3%A4navuses-kampaanias

Tänaseks on talgute registreerimine kestnud juba üle poole kuu ning Teeme Ära kodulehele on kirja pandud ligi 300 talgut üle kogu Eesti. Näiteks saavad talgulised soovi korral kaasa lüüa sillakese ehitamisel, korteriühistute ja kooliümbruse korrastamisel, värvimistöödel, haljastamisel ning mitmesugustel igakevadistel tegemistel.Tule talgupäeva vabatahtlikuks!

Kutsume Sind vabatahtlikuna kaasa aitama selle aasta talgupäeva õnnestumisele! Oleme loomas paarikümneliikmelist vabatahtlike listi tegusatest inimestest, kes on valmis konkreetsetes ühekordsetes ülesannetes Teeme Ära meeskonnale appi tulema.

Võimalikud vabatahtlike ülesanded on näiteks järgmised:

  • mõnus käeline töö ( nt. kleepimine, pakkimine, sorteerimine jmt); infovahetusel ja registreerimisel abistamine (nt. gruppide kirja panemine);
  • talgupäeval 5. mail talgujuhtidele helistamine. Üleskutseid saadame jooksvalt Teeme Ära vabatahtlike listi ning iga vabatahtlik valib, millal ja kuidas ta saab abiks olla.
Liitumiseks või info küsimuseks kirjuta Annale - anna@vabatahtlikud.ee!

Aita sõnumil levida ja registeeri oma talgud! 

Talgupäeva on omalt poolt võimalik toetada sõna levitamise ning inimeste kaasa kutsumisega.

Oma talgud võivad kirja panna kõik soovijad. Kuigi talguid saab Teeme Ära kodulehel registreerida terve järgneva kuu jooksul, siis soovitame oma talgud registreerida juba nüüd, et Sul jääks aega kõik tarvilikud ettevalmistused teha ning talgulistel jääks aega end talgutele kirja panna.

Selleks, et talgute registreerimist talgujuhtidele lihtsamaks teha, oleme kokku pannud ka kaks abistavat videot: www.teemeara.ee/talgujuhile/kasulikke-nouandeid/talgute-registreerimise-opetus

Muinsuskaitse talgud

Muinsuskaitseamet kutsub kõiki eestimaalasi – mälestiste omanikke, haldajaid, kohalikke elanikke ja koolinoori osalema 5. mail toimuvatel Teeme Ära talgutel, et korrastada mälestisi ja nende lähiümbrust. Hooldavat kätt vajavad arheoloogiamälestised, mõisapargid, kirikuaiad, kalmistud ja muud muinsuskaitse all olevad objektid.

Ideede saamiseks ja mahukamate tegevuste korraldamisel julgustab Muinsuskaitseamet inimesi ühendust võtma oma maakonna vaneminspektoriga, kelle koordinaadid asuvad ameti kodulehel: www.muinas.ee.

Spontaanne tänavatantsu sündmus - kutse haljastustalgutele

Oled oodatud osa saama  8. aprillil kell 14.00 Tallinnas Vabaduse väljakul toimuvast spontaanse tänavatantsu sündmusest, mille raames istutatakse ka lilli ning kutsutakse inimesi üles 5. mai talgupäeval haljastustalguid korraldama. Rohkem infot ürituse kohta leiad siit: www.2012.ee/flash.

Prügikaardistamise talgud

Teeme Ära maailmakoristuse meeskond kutsub koostöös talgupäeva eestvedajatega eestimaalasi kaasa lööma prügikaardistamise talgutel, mis algavad aprillikuus ja kestavad sügiseni. Prügikaardistamise talgute eesmärk on juhtida eestimaalaste tähelepanu prügistamise probleemile ning ühtlasi välja selgitada Eestimaa metsade, teeäärte ja teiste paikade prügistatuse olukord täna – neli aastat pärast prügikoristustalguid.

Rohkem infot kaardistamise kohta leiad siit: www.teemeara.ee/maailmakoristus/kaardista-prugi. Ülemaailmselt kaardistatud prügihunnikuid ehk tõenäoliselt üht maailma kõige koledamat kaarti näed aga siit: www.letsdoitworld.org/wastemap.