Talgute hulk kasvab iga aastaga 03. mai

Valgamaalane
03.05.2012
Andre Hanimägi

Talgute Valgamaa koordinaatori Aili Keldo sõnul on Valgamaal registreeritud 42 talgut. Arv on maakonnas küll aasta-aastalt kasvanud, kuid vabariigi lõikes on neid pigem vähem kui mujal. «Samas on maakonna 130 küla kohta see protsent päris hea,» ütles Keldo.


Kui talgute registreerimisega probleeme ei ole, siis osavõtjad ei ole väga huvitatud ennast kirja panema. «Öeldakse, et mis me ikka kirja paneme. Lähme ju nagunii ja pole end registreerida vaja,» tõi Keldo välja. Kuna aga Eesti on maailmakoristamise aktsiooni algataja, jälgitakse talgutest osavõttu üle maailma kindlasti terasemalt ning seetõttu tasuks end kirja panna.

Osa talguid on ka juba toimunud. «Sain tagasisidet Harglast, kus oli kokku üle 40 inimese. See on täitsa hea hulk,» ütles Keldo. Tema sõnul võib olla kindel, et külatalgutele tuleb kindlasti ka oma küla rahvas välja. Et teada saada, mida peaks kaasa võtma, tuleks koordinaatori sõnul vaadata talgute iseloomu. Suures osas on tegemist siiski heakorratöödega.

Kui mõnes köhas on korraldaja poolt kõik vajalik olemas, siis enamikus tuleks oma kindad, reha või muu tööriist siiski kaasa võtta. Oma kinnaste puudumise tõttu ei tasuks siiski talgutest kõrvale jääda.

Talgujuhtidele on jagatud stardipakid, kus varukindaid ning natuke magusatki. Talguid on maakonnas igal pool ning esindatud on kõik vallad. Lisainfot, millised talgud Valgamaal sel aastal toimuvad, on võimalik saada «Teeme ära» kodulehelt.