Kohtume talgutel! 04. mai

Saarte Hääl
04.05.2012
Kaido Kaasik

Talgutel on eesti külakultuuris pikk ja auväärne ajalugu. Vanavanemate lugusid talgute korraldamisest ehk erinevate tööde ühisest tegemisest oleme kindlasti kõik kuulnud.


Tänu tehnika arengule tehakse tänapäeval enamik maatöid ära juba masinate abil. Sõnnikuveo-, kraavikaevamis- või heinaniitmistalgud on jäänud ajalukku, kuid soov midagi üheskoos ära teha ei ole kadunud.

Eesti kultuuriloos ei ole talgupäev kunagi olnud pelgalt töötegemise päev. Lisaks tehtud töödele on sama oluline inimeste omavaheline suhtlemine, mis suurendab kogukonnatunnet, loob uusi tutvusi ja soojendab üles vanu suhteid. Ühine tegutsemine annab alati positiivse emotsiooni, uusi kogemusi ja värvikaid muljeid.

Koostööst, märkamisest ja üksteise abistamisest räägitakse meie ühiskonnas üha sagedamini. Kindlasti aitab sellele kaasa ka ühine talgupäev kaunil kevadpäeval.

Viimastel aastatel "Teeme ära" raames tehtud ühised talgutööd nii külades kui linnades on näidanud, et töid, mida üheskoos teha, jätkub piisavalt. Saaremaal on sel laupäeval registreeritud üle 130 talgukoha, kuhu on oodatud kõik saarlased ja saarlaste sõbrad. Lähme ise, võtame kaasa ka sõbra ja kohtume laupäeval talgutel.

Jõudu tööle ja toredaid elamusi!

Kaido Kaasik, Saare maavanem