Lõppenud talgupäev õnnestus väga hästi, osales üle 30 000 inimese 05. mai

Enamik talguid üle Eestimaa on edukalt lõppenud. Teeme Ära talgupäev tõi täna kodudest välja rohkem inimesi kui mullu – vähemalt 30 382 eestimaalast. Kohati tuuline ja üksikute vihmasabinatega päev sujus tõrgeteta ning väga tegusalt. Talgupäeva meeskond tänab kõiki, kes tulid ühiselt välja ning panid õla alla, et kodukoha ja kogukonna heaks midagi olulist ära teha. Tänase päeva jooksul laekunud talgutagasisidet saab vaadata aadressilt www.teemeara.ee/otse.Talgupäeva raames toimus kokku 1220 talgut, millest võttis tänase tagasiside põhjal osa 30 382 inimest. Tänavuse talgupäeva aktiivseimaks maakonnaks osutus Harjumaa koos Tallinnaga, kus osales kokku 8032 inimest. Saaremaal osales 3138 inimest, Tartumaal 2546, Pärnumaal 2353, Ida-Virumaal 2219, Läänemaal 1877, Lääne-Virumaal 1511, Järvamaal 1469, Raplamaal 1412, Jõgevamaal 1221, Võrumaa 1135, Viljandimaal 1092, Valgamaal 1086, Põlvamaal 832, Hiiumaal 464.

Vaata talgustatistikat aadressilt http://www.teemeara.ee/files/Talgup%C3%A4eva%20statistika.xls.

Talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür ütles, et tänane päev näitas taas Eestimaa inimeste hoolivust ja koostöösoovi. „Maailmaparandamiseks ei pea me leiutama uut kõrgtehnoloogilist maailmaparandamiseagregaati. Talgupäeva kogemus näitab, et Eestimaa elukeskkonna parandamiseks ei ole tingimata vaja kümneid tuhandeid eurosid – piisab kümnetest tuhandetest eestimaalastest ja nende hoolivast mõtteviisist. Kui oleme jõudnud sellise mõtteviisini, juhtuvad ülejäänud head asjad juba iseenesest,“ lausus Tüür.

Talgupäeva meeskond helistas täna koos vabatahtlikega rohkem kui tuhandele talgujuhile. „Neid tuhandeid töid ja positiivseid emotsioone sellest vägevast talgupäevast ei saagi üheselt väljendada,“ lausus Tüür. „Teeme Ära talgupäeva meeskond teeb lihtsalt ühe sügava kummarduse kõigile talgujuhtidele ja talgulistele üle Eesti!“

Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves koos poeg Luukasega osales Abja gümnaasiumi heakorratalgutel, kus pärast tööd istutati kooli hoovi ka talgupäeva tamm. Riigikogu esimees Ene Ergma pani käed külge Tartus Raadil Eesti Rahva Muuseumi talgutel.

Noppeid talgutagasisidest saab lugeda talguveebist aadressil www.teemeara.ee/otse.

Päästeala infotelefoni andmetel on neile tänase päeva jooksul teatatud 13 ohtliku kaanetamata kaevu asukohast. Ohtlikest kaevudest võib ka edaspidi teatada Päästeala infotelefonile 1524.

Talgupäeva meeskond kutsub üles talgupäeva jäädvustama ja saatma nii oma muljeid kui talgulugusid. Talguloo saab sisestada Teeme Ära talgupäeva kodulehele, vt http://www.teemeara.ee/talgulood. Pilte saab jagada talgupäeva Facebooki lehele üles laadides või saates lingi oma piltidele e-posti aadressil info@teemeara.ee, märkides juurde ka oma talgute nime ja koha. Talgupäeva videod saab üles laadida Youtube’is (http://www.youtube.com/): videote märksõnaks ”Teeme Ära 2012”, et need oleks kõigile leitavad. Talgulistelt on tulnud ka üleskutse jagada talgupäeva pilte tuntust koguvas fotopõhises sotsiaalvõrgustikus Instagram (lisades tag'iks #pilditalgud).

Teeme Ära talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant, Eesti Muinsuskaitse Ümarlaud, Teeme Ära Minu Eesti, Vabaühenduste Liit EMSL. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, EMT, Swedbank, Coca-Cola HBC Eesti, Refonda, Dorpat, Nordic Hotels, Statoil, Pakendikeskus, Tamrex, Mediapool Vizeum jt.

Sel aastal kirjutasime end 5. mai talgupäevaga ka algatuse World Cleanup 2012 maailmakaardile ja kõik talgupäeval osalejad saavad öelda, et on osalised Eestist alguse saanud ülemaailmses algatuses.

Täpsem info: www.teemeara.ee

Tarmo Tüür, Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige, tel 534 11020, e-post tarmo@elfond.ee

Külli Vollmer, Teeme Ära talgupäeva maakondlike koordinaatorite eestvedaja, Eesti Külaliikumise Kodukant

külakultuuri valdkonna juht, tel 511 4027, e-post kylli@kodukant.ee

 

Erkki Peetsalu, Teeme Ära talgupäeva meeskond, tel 501 8100, e-post erkki@maailmad.ee