Talgupäeva uudised ja teated

Postkastitalgud tulevad taas! 06. aprill

Teeme Ära talgupäeva raames on ka tänavu võimalik kinkida oma kogukonnale kihelkonnavärvides grupipostkast. Tasuta grupipostkastid paneb välja Omniva.


“Maapiirkondades levinud grupipostkastid on tihti kohaks, mida ühe ja sama piirkonna elanikud igapäevaselt külastavad. Tinglikult võib nimetada seda ka kogukonna keskuseks, sest tihtipeale asub samas kohas ka küla teadetetahvel,” lausus Omniva jaotusvõrgu juht Jaak Saar, kes kutsus kõiki külakogukondi oma postkaste üle vaatama. “Laulu- ja tantsupeo juubeliaastal võiksime korrastada oma oma kodukandi kultuuriväärtuslikke paiku ning üheskoos kinkida oma kogukondadele ka kihelkonnavärvides grupipostkastid, mis kannavad kohalikku identiteeti ja muudavad avaliku ruumi rõõmsamaks. Kihelkonnavärvides varjualune kaitseb postkaste ilmastikuolude eest ja on ka silmale ilus vaadata,” rääkis Saar.

Selleks, et postkastitalgutest osa saada ja kogukonnale kihelkonnavärvides grupipostkast kinkida, peaks talgujuht oma talgud Teeme Ära lehel registreerima ning märkima valitavaks talguliigiks “Postkastitalgud”. Grupipostkasti tellimiseks tuleb täita sooviavaldus Teeme Ära talguveebis: http://www.teemeara.ee/talgujuhile/postkastitalgud/telli. Seejärel võetakse talgujuhiga ühendust, et leppida kokku, kuidas ja millal postkast üle antakse. Grupipostkaste on 3-, 5- ja 8-kohalisi. Omniva paneb talguteks välja 150 tasuta grupipostkasti.

Loomulikult võib kogukond kokku leppida ka selle, et talgupäeva raames võetakse näiteks terves külas kasutusele spetsiaalselt sellele külale iseloomulikud ühesugused postkastid. “Omniva on rõõmuga abiks kavandite osas soovituste jagamiseks, et postkastid oleksid kõikidele tänapäevastele nõuetele vastavad ning ka igapäevaseks kasutamiseks praktilised ja mugavad,” lisas Saar. Soovitused ja nõuded postkastidele leiab ka Omniva kodulehelt.
 
Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür ütles, et tänavuse talgukevade raames kutsutakse inimesi pöörama tähelepanu kodukandi kultuuriväärtuslike paikade korrastamisele, samuti õueraamatukogude meisterdamisele. „Vaimsete väärtuste esile tõstmine ning vaimuvara jagamine aitavad ühendada kogukondi ning hoogustada omavahelist suhtlust. Postkastitalgud on hea näide sellest, kuidas saab ühiselt käsi külge pannes muuta oma elukeskkonna kaunimaks ja elukorralduse mugavamaks,“ rääkis Tüür. Tema sõnul saaks ühiselt rajatud postkastialuse juurde või külge paigutada ka talgutel koos valmis meisterdatud õueraamatukogu, et kogukonnasisest ja ka väljapoole suunatud suhtlust veelgi elavdada.
 
Laulu- ja tantsupeo juubeliaastal toimuvale Teeme Ära talgupäevale registreerimine algas talguveebis 14. märtsil ning stardipakettide laialisaatmine ja talguliste kirjapanek saavad hoo sisse juba aprilli alguses. Selleks, et grupipostkast jõuaks talgupäevaks talgujuhini, tuleks oma postkastitalgutest teada anda hiljemalt 19. aprilliks. Suur üle-eestiline talgupäev toimub maikuu esimesel laupäeval, 4. mail.

* NB! 11. aprilli seisuga on kõik 150 grupipostkasti broneeritud!  Kui jäite praegu grupipostkasti saajate hulgast välja, kirjutage oma soovist postitalgud@omniva.ee, lisades soovitava grupipostkasti asukoha ja vajalike lahtrite arvu. Omniva tegeleb sellega talgujärgselt.