Talgupäeva uudised ja teated

Juubelilaulu- ja tantsupeoni jääb sada päeva 26. märts

XXVII laulu- ja XX tantsupeoni „Minu arm“ jääb täna täpselt 100 päeva. Üle terve Eesti on kümned tuhanded lauljad ja tantsijad valmistumas maakondlikes eelproovides juubelipeol ülesastumiseks. Juubelipeole eelneb tänavu ka tuletulemine, mis läbib 33 päeva jooksul kõiki Eesti maakondi. Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koos Teeme Ära talgupäeva korraldajatega kutsuvad kõiki inimesi ühinema juubelipeo ettevalmistustega ja korrastama tuleteekonnale jäävaid kultuuriväärtuslikke paiku.


Häid näiteid juubelipeoks valmistumisest on Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta projektijuht Sten Weidebaumi sõnul juba päris palju. „Näiteks on Ida-Virumaal koorid kogunemas talgupäeval Toilasse, et ühiste jõududega teha korda sealne laululava, mida külastab oma teekonnal ka juubelipeo tuli. Juubeliaastat tähistatakse talgutega ka Prantsusmaal, kus kohalikud eestlased korrastavad oma koduküla ja kutsuvad samas lapsi üheskoos joonistama plakateid käimasolevale joonistusvõistlusele “Laulupidu 2069”.

Kutsume kõiki üles talgupäevaga liituma, et peoni jäänud 100 päevaga Eestimaa üheskoos särama lüüa ning laulu ja tantsu juubeliaastat ühiselt tähistada. Talgupäeva kohta leiab lisainfot Teeme Ära veebilehelt www.teemeara.ee.

Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta sündmuste kohta saab infot laulu- ja tantsupeo veebilehelt www.laulupidu.ee.